پرده های پلیسه یکی از انواع پرده های مدرن است. جنس پارچه پرده های پلیسه از الیاف پلی استر است. این پرده ها به دلیل سبک بودن و کارایی ساده جایگاه ویژه ای در مصارف عمومی اعم از مسکونی و اداری پیدا کرده اند.

پرده های پلیسه بسته به نوع پارچه و ضخامت آن قابلیت های متفاوتی جهت کنترل نور و دید دارند. بعلاوه این پرده ها در مکانیزم های حرکتی متنوعی موجود است که عبارتند از: دستی(یکطرفه و دو طرفه)، زنجیری، تاچ و موتورایز.

یکی از مکانیزم های حرکتی مفید و مورد استقبال این پرده، مکانیزم دستی است. در این مکانیزم پرده که در تمامی درب و پنجره های لولایی قابل اجراست پرده بر روی درب یا پنجره و در قسمت زهوار نصب می شود. به عبارت دیگر پرده فضایی که از شیشه مشخص است را پوشانده و با توجه به نصب روی درب یا پنجره به همراه آن باز و بسته شده و مشکل برخورد پرده با درب و پنجره به طور کامل برطرف می شود. مزیت استفاده از این نوع مکانیزم حرکتی علاوه بر سهولت جابجایی پرده، افزایش فضای کاربری است، مزایای استفاده از پرده های پلیسه با نصب داخل قاب تا حدی است که این پرده مدرن را به یکی از محبوب ترین انواع پرده ها تبدیل نموده و راهگشای بسیاری از مشکلات مشتریان است.

با توجه به پوشش های مخصوص اجرا شده به هنگام بافت پارچه، تمامی پرده های پلیسه، آنتی استاتیک هستند و جاذب گرد و غبار نیستند. در نتیجه مدت زمان بسیار بیشتری نسبت به پرده های معمول تمیز مانده و نیاز به شستشوی کمتری دارند. البته روش شستشوی این پرده ها بسیار ساده است.

کالیته پارچه ها

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید